Powiększ napisy | Pomniejsz napisy

„Kompleksowy program zmniejszania zachorowalności na choroby związane ze stylem życia na obszarze powiatu wieruszowskiego”.

Szanowni Państwo

Powiat Wieruszowski realizuje na rzecz mieszkańców projekt zdrowotny pt. „Kompleksowy program zmniejszania zachorowalności na choroby związane ze stylem życia na obszarze powiatu wieruszowskiego”. W ramach tego projektu organizowane były już w ubiegłym roku m.in.pikniki zdrowotne oraz warsztaty w szkołach z zakresu zdrowego żywienia. Obecnie w ramach tego projektu realizowane są badania profilaktyczne z zakresu chorób układu krążenia. Wszyscy boimy się nowotworów, choć statystyki pokazują, że umieramy najczęściej, właśnie na choroby układu krążenia. Dlatego w trosce o zdrowie mieszkańców naszego powiatu podjęliśmy się realizacji tego projektu, którego celem są m.in. badania profilaktyczne z zakresu chorób układu krążenia. Na badania zapraszamy mieszkańców powiatu wieruszowskiego, którzy złożyli ankiety zdrowotne, zbierane w ubiegłym roku przez firmę ASM. Chcemy w tym miejscu podkreślić, że zapraszamy tylko tych mieszkańców, którzy w związku z udzielonymi w ankietach odpowiedziami, zostali zakwalifikowani do grupy ryzyka zachorowania na choroby układu krążenia i choroby serca. Badania te organizowane są dla mieszkańców powiatu wieruszowskiego w wieku 7-20 i 45-70 lat. Pierwszym etapem tych badań profilaktycznych jest badanie krwi, które wykonuje laboratorium w szpitalu w Wieruszowie. Pracownicy projektu dzwonią do mieszkańców powiatu w celu zaproszenia na te badania. Niestety wielu mieszkańców rezygnuje z tej szansy. Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszego powiatu do wzięcia udziału w tych badaniach. Podkreślamy, że badania te są całkowicie bezpłatne, a dla osób które nie mogą na nie dojechać we własnym zakresie zorganizowany będzie transport, co wystarczy zgłosić podczas rozmowy z pracownikiem projektu. Osoby z nieprawidłowymi wynikami badań będą kierowane na dalszą, poszerzoną diagnostykę i konsultacje lekarskie m.in. kardiologiczne.

W poniższym linku informacje w sprawie projektu

http://wieruszow.pcpr.info/dane/25/informacja_pl13%20001.jpg

Z poważaniem

Barbara Howis

pracownik projektu

Projekt „Kompleksowy program zmniejszania zachorowalności na choroby związane ze stylem życia na obszarze powiatu wieruszowskiego” jest dofinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz budżetu państwa w ramach Programu PL 13 "Ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu".

Realizator projektu: Powiat Wieruszowski Biuro projektu: ul. Rynek 1-7, 98-400 Wieruszów (pokój nr 80, II piętro) tel. 627813946,

e-mail: projektpl13@powiat-wieruszowski.pl

www.pl13.powiat-wieruszowski.pl

www.facebook.com/pl13.powiat.wieruszowski

Data dodania: 2016-02-16 10:23:40

Inne artykuły